Kaip pasirinkti langus
Pirkėjui, nusprendusiam įsigyti langus su trijų stiklų paketu, geriau pasirinkti šiltus langų rėmus: plastikinius 70-82 mm storio, medinius -78-84 mm. Maksimaliai šiltiems trijų stiklų paketams (su 18 mm rėmeliais) galima pritaikyti tiktai 82 mm storio plastikinius (šešių kamerų) ir 84 mm medinius rėmus. Suprantama, tokie rėmai yra patikimesni, šiltesni ir drauge su moderniais stiklo paketais gerokai sumažina šeimininkų išlaidas šaltuoju periodu.


Tačiau, pasirinkus langus su trijų stiklų paketu, reikėtų žinoti, kad lango varstomos dalies plotas turėtų būti ne didesnis nei 1,9 kv. metro.  Didesnio ploto varčią eksploatuoti yra nepatogu, dažnai reikia reguliuoti lango varstymo mechanizmą (didelis svoris slegia vyrius). Tad keičiantiems standartinių daugiabučių 1550x1450 mm langus rekomenduojama gaminti ne vientisus, o su padalinimu, kad būtų galima sumažinti varstomą dalį.

Perkantieji langus turi pasidomėti ne tik rėmais, stiklo paketais, bet ir apkaustais, žmonių dažniausiai vadinamais užraktais, kurie bus sumontuoti lange. Jie parenkami pagal lango matmenis, numatomą svorį, pageidaujamą saugumo lygį. Patikimiausi yra Vakarų Europos gamintojų, o Lietuvoje pagal kainos ir kokybės santykį populiariausi vokiški langų apkaustai.

Pirkdami langus, pasiteiraukite, kokia garantija jiems suteikiama, kas atliks garantinį ir pogarantinį aptarnavimą, ar tai numatyta sutartyje. Pasiteiraukite, kokia garantija suteikiama perkamiems langams, kas atliks jų garantinį ir pogarantinį aptarnavimą, ar tai numatyta sutartyje. Lietuvoje jau yra nemažai nusivylusių pirkėjų, kurie langus įsigijo iš vienadienių atsitiktinų pardavėjų, dažniausiai perparduodančių prasčiausios kokybės iš nesertifikuotų medžiagų pagamintus langus. Tokiems langams sugedus, sudužus jų stiklo paketui keblu rasti meistrus, kurie sutiktų tvarkyti abejotinos kokybės gaminius ir teršti savo vardą.


Plastikiniai langai
 

 

 
© 2009 - 2019 www.statybosparama.lt